Český pohár mužů v Olomouci ovládli domácí bratři Michalcovi

7. 8. 2011

V sobotu 20. 8. 2011 proběhl další turnaj Českého poháru v beachvolejbale mužůPořadatelství se tentokrát ujal Plážový klub PÍSKOMIL v Olomouci, který nabízí celkem 4 pískové kurty. Celý turnaj se tak odehrál na třech hřištích, čtvrté měli hráči k dispozici pro rozcvičování.

Do turnaje se přihlásilo 18 párů, z toho domácí klub reprezentovaly hned dvě dvojice. Byly to nasazené pětky – bratři Tomáš a Dalibor Michalcovi a nasazené sedmnáctky – Michal Dorazil a Vít Pohanka.

Od úvodních bojů turnaj nabízel velmi kvalitní beachvolejbal a především vyrovnané boje o postup k vyšším příčkám.
V prvním semifinále na sebe narazili domácí bratři Michalcovi proti dvojici Šimko – Kolder. Po vyrovnaném prvním setu došly druhým jmenovaným síly a do finále tak postoupili bratři Michalcovi.
druhého semifinále, kde se utkaly nasazené jedničky Hromádko – Salava s nasazenými dvojkami Suchý – Filip, vyšla po dvou setech vítězně dvojice Suchý – Filip.

Finálové utkání nabídlo velmi vyrovnaný souboj, ve kterém se hráči vydávali z posledních sil. V první polovině třísetové bitvy si díky kvalitnímu podání a spolehlivému ztrátování udržovala mírný náskok dvojice Suchý – Filip, kteří se tak ujali vedení 1:0 na sety. Karta se obrátila v polovině druhého setu, kdy bratři Michalcovi začali bezchybně ztrátovat a dobrou obranou postupně získali vedení na svou stranu. V druhém setu zvítězili 21:15 a třetí rozhodující vyhráli 15:11. Z vítězství se tak za krásného počasí a podpory až 150 diváků radovala domácí dvojice Tomáš a Dalibor Michalcovi, kterým se tak podařilo obhájit vítězství z posledního kola Českého poháru v Pasohlávkách.

Družstva na prvních 4 místech obdržela hodnotné ceny, dresy, medaile a vítězové pohár. Poděkování za podporu turnaje patříOlomouckému kraji.